Welcome to our consulting company 9Ekim Group Relocation Company
tr_TR Türkçe
9Ekim Group Relocation Company9Ekim Group Relocation Company9Ekim Group Relocation Company
(Mon - Fri)
[email protected]
Ataköy, Bakırköy / İstanbul
9Ekim Group Relocation Company9Ekim Group Relocation Company9Ekim Group Relocation Company

Yabancıdan yabancıya araba nasıl alınır?

Yabancıdan yabancıya (vergisiz) araç kimler alabilir?

Çalışma Bakanlığından çalışma izni olan yabancılar veya Türkiye’ye okumak için gelen öğrenciler (Kursiyerler hariç ) ve Türkiye’ye Emekli olarak gelip yerleşen yabancı uyruklu şahıslar, bir Türk takımında oynayan yabancı sporcular, yabancı gazetelerin Türkiye çalışanları , taxfree araç alabilir. Taxfree aracı, ruhsat sahibi ve birinci dereceden akrabaları kullanabilir.

Yabancıdan yabancıya araçlar ya Türkiye’de bulunan yabancılardan alınabilir ya da yurtdışından getirilebilir.

Prosedür – internetten, herhangi websiteden arabanızı seçtiniz diyelim, ya da kendiniz ülke içerisinde ya da dışında bir araba buldunuz. Ondan sonra yabancıdan yabancıya araçların işlemleri yapan bir danışmanlık şirketi buluyorsunuz ve detaylı bilgi alıyorsunuz, araç sahibi olabilir misiniz olamaz mısınız?

Kendiniz bütün işlemleri yapamazsınız çünkü lisansınız yoktur, o yüzden bütün nakliye ve kayıt yenileme prosedürleri deneyimli bir firmaya devretmek zorundasınız. 1-3 hafta arasında bütün işlemler biter ve aracınızı mavi plakanın son kullanma tarihine kadar kullanabileceksiniz.

Türkiye’nin en büyük yabancıdan yabancıya araba portalı: www.taxfreecar.net

Türkiye’de çalışma izni olan yabancılar, yabancı uyruklu öğrenciler, Türkiye’ye yerleşmiş yabancı emekliler, diplomatik kişi ya da kuruluşlar, 9Ekim grubuna bağlı Türkiye’de yabancıdan yabancıya araç konusunda çalışan ilk ve tek portal site www.taxfreecar.net ve www.yabancidanyabanciya.net sitelerinden araç satın alabilirler. Mevcut sitelerde Türkiye’de yabancıdan yabancıya satılan 2. el araç seçenekleri ile yurt dışında mevcut bulunan yeni ve kullanılmış satılık araç seçenekleri ile kapıdan kapıya taşımacılık yoluyla yabancıdan yabancıya araba sahibi olabilirler.

Diğer taraftan Türkiye’de çalışma izni olan yabancılar, yabancı uyruklu öğrenciler, Türkiye’ye yerleşmiş yabancı emekliler, diplomatik kişi ya da kuruluşlar, yurt dışından kendi olanakları ile araç temin edebilirler. Bu durumda 9ekim, aracın nakliyesi ve araç lojistiği konusunda kapıdan kapıya modeli ile hizmet sunar.

Leave A Comment